سیکوی 42،500 دلاری استیو جابز

سیکوی 42،500 دلاری استیو جابز

در فوریه سال 2016، ساعت کوارتز سیکو 1980 که متعلق به استیو جابز بود، در مزایده ای به قیمت 42،500$ فروخته شد و این بالاترین قیمتی است که تا به امروز برای یک ساعت ساده کوارتز سیکو، پرداخت شده است.این مزایده نه تنها برای این ساعت بلکه برای متعلقات دیگر استیو جابز نیز برگزار شد.
این ساعت یک ساعت کاملا معمولی و ارزان است که جابز آن را خرید و هر روز به دست کرد. به هر حال، دلیل ارزشمند شدن و تبدیل شدن آن به یک ثروت تاریخی این است که جابز این ساعت را در سال 1984، در حالی که اولین کامپیوتر مکینتاش را برروی پایش قرار داده بود، عکاس معروف، نورمان سیف (Norman Seeff) که به خانه جابز در کالیفرنیا دعوت شده بود، عکسی یادگاری از وی گرفت.

آقای سیف بعد ها به مجله تایم گفت: من و جابز فقط نشسته بودیم و راجع به خلاقیت و کارهای روزمره در اتاق پذیرایی او، حرف می زدیم. من سعی می کردم با او صمیمی تر شوم تا اینکه او از اتاق رفت و وقتی برگشت روی زمین نشست. او در حالی که روی زمین نشسته بود، اولین کامپیوتر مکینتاش را نیز بر روی پای خود قرار داد و از او برای بار اول در آن حالت عکس گرفتم. چند تا عکس دیگر هم از او گرفتم و چند حرکت یوگا نیز انجام داد، پایش را بالا آورد و بر روی شانه هایش قرار داد. ما فقط دو تا پسر بودیم که با هم وقت می گذراندیم، حرف می زدیم و ازکنار هم بودن لذت می بردیم. این دیدار طوری نبود که احساس کنیم این رابطه بر اساس قاعده است و هیچ وقت فکر نمی کردم که عکسی که گرفته شد وارد مجله شود. کسی که این ساعت را خریداری کرد، یادگاری نفیسی از یک لحظه‌ی تاریخی را آن خود کرد؛ لحظه‌ای که دنیا در شرف تغییراتی بود که کسی انتظار آن را نداشت.

1395/04/19
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

نظرات کاربران

ترتیب: بر اساس:
شما هم می توانید در مورد این خبر نظر دهید .
کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* متن نظر:
*کدامنیتی: